THYRISTOR MODULE KK110F-40
Anterwell Technology Ltd.
Contact Now
THYRISTOR MODULE KK110F-40
Brand Name : SANREX
Model Number : KK110F-40
Certification : Original Factory Pack
Place of Origin : Mexico
MOQ : 3pcs
Price : Negotiation
Payment Terms : T/T, Western Union,PayPal
Supply Ability : 350PCS
Delivery Time : 1 Day
Packaging Details : please contact me for details
IDRM : 20 mA
IRRM : 20 mA
VTM : 1.45 V
IGT VGT : 100/3 mA/V
VGD : 0.25 V
tgt : 10 us
dv dt : 10 V/ us
Contact Now
THYRISTOR MODULE
PK(PD,PE,KK)110F
THYRISTOR MODULE KK110F-40 Power Thyristor/Diode Module PK110F series are designed for various rectifier circuits and power controls. For your circuit application. following internal connections and wide voltage ratings up to 1,600V are available. High precision 25mm (1inch) width package and electrically isolated mounting base make your mechanical design easy.
♦IT(AV)110A, IT(RMS)172A, ITSM 2550A
♦di/dt 200 A/ s
♦dv/dt 500V/ s